Selle müügiplatsi "aedikutesse" on kogutud Karitsu Rantšo poolt pakutavad tõupuhtad lihaveised.
Karitsu Rantšo tegeleb lihaveiste tõuaretusega ja veiseliha tootmisega aastast 1995. Peamisteks tõugudeks on limusiin ja akviteeni hele. Lihaveised on karjatatud Raplamaal Kaiu valla Karitsa küla lopsakatel rohumaadel ning Läänemaal Matsalu taimerikastel puisniitudel.

esmaspäev, 25. november 2019

Müüa puhtatõuline limusiinipull KR LEVO


Nimi/Name: KR Levo

Reg nr: EE20690717
Sünd/Birth: 27.01.2018
Tõug/Breed: Li (100%)
Isa/Sire:  Ryde Juvel (Taani/Denmark)
Sünnikaal/Birth weight: 48 kg
Sarvilisus/Horn status: nudistatud/dehorned

Asukoht/Location: Karitsa karjamõis Kaiu vald Rapla Maakond 79320


KR Levo isa -  Taanist pärit tõupull Juvel, on andnud meie karja märkimisväärseid järglasi - nii poegi kui tütreid. Juveli eelmiste aastakäikude pullvasikatest tasub esile tuua näiteks KR Juubelit, kes lõpetas esimese paaritusaasta Kristjan Haggi Madise talu karjas 100% tiinestuvuse hulga ilustate vasikatega. Temast aasta noorem pullik KR Kajus, võitis 2018 Maamessi näitus-oksjonil LI noorpullide arvestuses I koha. Eelmise sügise ETKÜ pullikute testkatsesse valitud KR Losse, müüdi Gruusiasse aretuspulliks juba enne kevadist Maamessi oksjonit.

Levo sünnikaalust - Juveli järglaste sünnikaalud on üldiselt kõrgemad (meie karja on sündinud 105 järglast, kelle keskmine sünnikaal on 51 kg) ning seega on näeme tema järglasi sobivana paarituseks eelkõige põhikarjas, mitte mullikatel. Juveli vasikate suure keskmise sünnikaalu "tasandab" sündivate vasikate pikkus - nii ei ole see ka meie karjas poegimistel probleeme tekitanud. Vasikad on vitaalsed ja elujõulised.

Juveli järglased torkavad silma eelkõige hea selja ning harmoonilise kehakujuga. Karkass ja kasvukiirus - need on peamised näitajad, milles Juveli järglased tipus on.

Levo juures on kokku saanud kahe rahuliku eellase parimad geenid - ta on stoiline ja sõbralik, samas hea kasvukiiruse ning korraliku lihastusega.


Ryde Juvel 2019 sügisel Karitsa karajmaal.
Kevadel seitsmeaastaseks saav pull on väga heas konditsioonis ning jätkab tööd meie karjas ka veel järgmisel paaritushooajal

Ema KR Hedi on tähelepanuväärne lehm, kes oma rahulikkuse ja heade emaomaduste poolest juba esimest vasikat kasvatades silma torkas. Levo on tema teine vasikas.

KR Levo vasikana karjamaal
Põlvnemise andmed/Pedigree
Kontakt/Contact: Jaanus Vessart, gsm +372 5069094, jaanus.vessart@gmail.com

Hind/Price: 2600 eur + km 

Pull JKK arvel, hind sisaldab geneetika testi

Veel pilte: KR Levo 2019 aasta hilissuvel Karitsa tõupullide aedikus