Selle müügiplatsi "aedikutesse" on kogutud Karitsu Rantšo poolt pakutavad tõupuhtad lihaveised.
Karitsu Rantšo tegeleb lihaveiste tõuaretusega ja veiseliha tootmisega aastast 1995. Peamisteks tõugudeks on limusiin ja akviteeni hele. Lihaveised on karjatatud Raplamaal Kaiu valla Karitsa küla lopsakatel rohumaadel ning Läänemaal Matsalu taimerikastel puisniitudel.

esmaspäev, 29. juuli 2019

MÜÜA puhtatõuline limusiinipull KR KASSE - MÜÜDUD!

Nimi/Name: KR Kasse

Reg nr: EE19167718
Sünd/Birth: 01.02.2017
Tõug/Breed: Li (100%)
Isa/Sire:  Ryde Juvel (Taani/Denmark)
Sünnikaal/Birth weight: 55 kg

Põlvnemise andmed/Pedigree

Asukoht/Location: Karitsa karjamõis Kaiu vald Rapla Maakond 79320

KR Kasse isa -  Taanist pärit tõupull Juvel, on andnud meie karja märkimisväärseid järglasi - nii poegi kui tütreid. Juveli eelmiste aastakäikude pullvasikatest tasub esile tuua näiteks KR Juubelit, kes lõpetas esimese paaritusaasta Kristjan Haggi Madise talu karjas 100% tiinestuvuse hulga ilustate vasikatega. Temast aasta noorem pullik KR Kajus, võitis 2018 Maamessi näitus-oksjonil LI noorpullide arvestuses I koha. Eelmise sügise ETKÜ pullikute testkatsesse valitud KR Losse, müüdi Gruusiasse aretuspulliks juba enne kevadist Maamessi oksjonit.

Vastandina meie tõupulli Hogeri vasikatele, on Juveli järglaste sünnikaalud üldiselt kõrgemad (meie karja on sündinud 105 järglast, kelle keskmine sünnikaal on 51 kg) ning seega on näeme teada sobivana paarituseks eelkõige põhikarjas, mitte mullikatel. Juveli vasikate suure keskmise sünnikaalu "tasandab" sündivate vasikate pikkus - nii ei ole see ka meie karjas poegimistel probleeme tekitanud. Vasikad on vitaalsed ja elujõulised.

Juveli järglased torkavad silma eelkõige hea selja ning harmoonilise kehakujuga. Karkass ja kasvukiirus - need on peamised näitajad, milles Juveli järglased tipus on.

Isa Ryde Juvel 2016.aasta suvel karjamaal
Ema Elli on isa poolt prantsuse ja ema poolt soome-rootsi juurtega. Elli vasikad on alati väga tähelepanuväärsed.

KR Kasse vasikana karjamaal.

Hind/Price: 2400 + km 
Loom JKK arvel. Hind sisaldab geneetilist uuringut

Kontakt/Contact: Jaanus Vessart, gsm +372 5069094, jaanus.vessart@gmail.com


Veel pilte: KR Kasse 2019 aasta suvel Karitsa karjamõisas.
Kolm Juveli pullikut. Parempoolne neist Kasse.